Polac Print | Druk offsetowy
16152
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16152,theme-bridge,qode-quick-links-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Druk offsetowy

W ofercie druku offsetowego znajdą Państwo, etykiety, opakowania kartonowe, kartoniki i tekturki do opakowań typu blister, plakaty, ulotki, papiery firmowe, kalendarze, foldery teczki i katalogi reklamowe, naklejki, i wiele innych.

Uszlachetnianie druku offsetowego

Foliowanie

Znane także jako laminowanie, to zdecydowanie jedna z pierwszych i wiodących metod uszlachetniania druku. Polega na powlekaniu płaszczyzny papieru folią zwaną również laminatem. Do wyboru jest cały szereg różnorodnych folii, m.in.: błyszcząca, matowa, folia odporna na zarysowania, folia barierowa, metalizowana, holograficzna czy strukturalna.

Lakierowanie UV

Uważane jest obecnie za najbardziej efektowny środek do tworzenia idealnie połyskującej powierzchni. Bardzo modny w ostatnim czasie stał się lakier wybiórczy, który kładziony jest tylko na wybrane elementy zadrukowanej płaszczyzny. Poza najpopularniejszym lakierem połyskowym do wyboru mamy również lakier matowy.

Hot-stamping

Nazywany jest także złoceniem, srebrzeniem lub po prostu termodrukiem z uwagi na wysokie temperatury, w jakich powstaje. Folia hot-stampingowa pod wpływem ciepła, za pomocą specjalnych matryc odwzorowywana jest na nadruku. Ze względu na wysokie walory estetyczne, hot-stamping wykorzystywany jest głównie do zdobienia ekskluzywnych opakowań jak również okładek książek. Ale możliwości tej techniki są praktycznie nieograniczone. Do dyspozycji mamy bardzo szeroką gamę kolorystyczną folii, dzięki którym wzór przenoszony jest na arkusz drukowy.

Sztancowanie

Jest czynnością polegającą na wykrawaniu w arkuszu papieru dowolnie zaprojektowanych wzorów. Proces ten odbywa się automatycznie za pomocą niezwykle precyzyjnych maszyn. Sztancowanie jak większość uszlachetnień wykonywane jest po druku.

Tłoczenie

Jedną z najstarszych technik uszlachetniania druku jest tłoczenie. Proces ten jest banalnie prosty i polega na głębokim odciśnięciu w zadrukowanym arkuszu dowolnego wzoru. W efekcie wzór ten pozostaje uwypuklony i wygląda jak swego rodzaju płaskorzeźba na papierze. Inną odmianą tłoczenia jest tłoczenie wklęsłe. Tego rodzaju uszlachetnienie spotykamy bardzo często na okładkach książek.